Novinky
23.01.2022
Hypoxico a armádní výcvik
Od druhé světové války došlo k revoluci ve vojenském vybavení moderními technologiemi. Téměř každý zbraňový systém prošel vylepšeními, kromě toho nejd... číst celé
17.01.2022
Hypoxico a hubnutí
Studie z roku 2013 zjistila, že Američané, kteří žijí na úrovni moře, mají 4 až 5krát vyšší pravděpodobnost, že budou obézní než ti, kteří žijí ve vys... číst celé
13.01.2022
Hypoxico opět dostupnější
Firma Hisport, výhradní distributor značky Hypoxico pro ČR a Slovensko, rozšířila nabídku hypoxických generátorů o nový model Sierra 100 a učinila tak... číst celé
Zobrazit všechny novinky
HYPOXICO

 

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Hypoxico opět dostupnější
Hypoxico opět dostupnější
13.01.2022

Firma Hisport, výhradní distributor značky Hypoxico pro ČR a Slovensko, rozšířila nabídku hypoxických generátorů o nový model Sierra 100 a učinila tak možnost simulace vysokohorského prostředí v domácích podmínkách, výrazně dostupnější, než doposud.

Zatímco nyní byl základním modelem nabídky Hypoxico generátor Everest summit II, jehož cena v kombinaci s hypoxickým stanem a hypoxickou maskou atakovala hranici 200tis, cena hypoxické sestavy s generátorem Sierra 100 je na polovině této ceny, tedy pod hranicí 100tis.

Hlavní rozdíl mezi výše uvedenými hypoxickými generátory je ve výkonu a garantované přesnosti simulace nadmořské výšky. Sierra 100 se také nevyrábí přímo v USA, jako generátory Everest summit II, nebo HYP 123.

Generátor Sierra 100 je primárně určen především pro léčebnou metodu IHT (myslím že mezi lidmi s po kovidu poškozenými plícemi, po prodělání zápalu plic apod., o něj bude velký zájem, protože dokáže poškozenou tkáň velmi účinně regenerovat), která slouží k léčbě řady civilizačních nemocí, jako astma, diabetes, alergie, obezita apod. a k tréninkové metodě s využitím tréninkové masky pro sportovce k simulaci tvorby červených krvinek, zlepšení regeneračních schopností organismu, rychlejšímu a efektivnějšímu odbourávání laktátu v průběhu zátěže nebo po zátěži atd. Generátor Sierra 100 se dá využít i ke „spací“ metodě v simulované nadmořské výšce, ale svým výkonem nenaplní spolehlivě klasický hypoxický stan nebo ložnici jako výkonnější generátor Everest, ale používá se v kombinaci s malým stanem na vrchní polovinu těla.

 

Generátor Sierra 100 dokáže simulovat nadmořskou výšku až 5500m.n.m. pro metodu IHT v množství 50l upraveného vzduchu za minutu, nebo pro sportovce simulovanou výšku až 3 000m.n.m. v množství 90l upraveného vzduchu za minutu. (U generátoru Everest je to až 6400m.n.m. a 120l upraveného vzduchu za minutu).

Základem každé sestavy s generátorem Sierra 100 je velký hypoxický vak, který je součástí generátoru a jako periferii lze potom připojit tréninkovou masku pro trénink a metodu IHT, nebo malý stan na horní polovinu těla, který se jednoduše instaluje na postel. Pro spaní lze využít i spací masku, ale není to příliš komfortní.

Pro kontrolu simulované nadmořské výšky lze využít externí měřič O2 Handi, který se napojí na hadici ke stanu nebo masce. Pro kontrolu saturace při metodě IHT, nebo tréninku, pak měřič saturace pulsox, který se dá jednoduše na prst.

 

Kompletní nabídku hypoxico najdete na www.hisportshop.cz nebo na www.triatletshop.cz pod značkou Hypoxico, podrobné informace o účincích hypoxie a jednotlivých metodách potom na www.hypoxico.cz

Společnost HISPORT Czech Republic, spol.s r.o. dále nabízí produkty těchto značek:


© Copyright 2019 / HYPOXICO / HISPORT s.r.o. / All rights reserved
© HISPORT Czech Republic, spol.s r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz