Novinky
23.01.2022
Hypoxico a armádní výcvik
Od druhé světové války došlo k revoluci ve vojenském vybavení moderními technologiemi. Téměř každý zbraňový systém prošel vylepšeními, kromě toho nejd... číst celé
17.01.2022
Hypoxico a hubnutí
Studie z roku 2013 zjistila, že Američané, kteří žijí na úrovni moře, mají 4 až 5krát vyšší pravděpodobnost, že budou obézní než ti, kteří žijí ve vys... číst celé
13.01.2022
Hypoxico opět dostupnější
Firma Hisport, výhradní distributor značky Hypoxico pro ČR a Slovensko, rozšířila nabídku hypoxických generátorů o nový model Sierra 100 a učinila tak... číst celé
Zobrazit všechny novinky
HYPOXICO

 

  1. Úvod
  2. Co je HYPOXICO
  3. Kdo může HYPOXICO používat?
Pro koho jsou systémy HYPOXICO určeny? Kdo je může používat?

 

V této sekci se dozvíte, pro koho je použití systémů HYPOXICO vhodné a jakých efektů je možno docílit.

 

Sportovci - vrcholoví a výkonnostní sportovci

Využití efektu vysokohorské přípravy pro účely zvýšení sportovní výkonnosti je známé již dlouho. Výhody tohoto způsobu přípravy jsou obzvláště patrné u sportovců v takzvaně "vytrvalostních" disiplínách, jako jsou atletika - běhy, cyklistika, veslování, plavání, běžecké lyžování apod.

Velmi výraznou měrou ovlivňují také výkonnost sportovců v tzv. úpolových sportech - zápas, box, kickbox a další bojové sporty. Jedná se totiž o opakované vysoké zatížení, vyžadující vysokou spotřebu kyslíku pro okysličení krve a svalstva.

Efekt vysokohorské přípravy, případně její simulace, spočívá v lepší schopnosti organismu okysličovat krev. Tím pádem dochází k později nastupující únavě svalů, oddálení jejich "zakyselení" a následně k rychlejší regeneraci.

 

Horolezci - aktivní horolezci a vysokohorští turisté a cestovatelé

Aklimatizace na vysokohorské prostředí je nedílnou součástí a podmínkou úspěšného zvládnutí výstupu a pobytu ve vysoké nadmořské výšce. V případě vysokohorské turistiky je aklimatizace vhodná a doporučována již pro výšky nad 3000, příp. 3500m n.m. V našich zeměpisných podmínkách je aklimatizace v přirozeném prostředí takovéto nadmořské výšky v podstatě nerealizovatelná.

Aklimatizaci (příp. pre-aklimatizaci pro výstupy nad cca 5500 m n.m.) lze velmi úspěšně provádět v simulovaném prostředí.

Takto prováděná aklimatizace pomáhá výrazně minimalizovat, případně úplně odstranit nepříjemné projevy a pocity, které postihují velké množství účastníků vysokohorských výstupů a které, v některých případech, mohou přejít až v akutní horskou nemoc (AHN).

 

Nesportující veřejnost

Kromě efektu, týkajícího se zvýšení fyzické výkonnosti a adaptability na vysokohorské prostředí, přináší simulace vysoké nadmořské výšky efekt i dalším skupinám uživatelů.

Jednoduchá a časově nenáročná metoda přerušované hypoxické terapie (IHT) velmi pozitivně ovlivňuje léčbu nejrůznějších chorob, jako jsou např. alergie, astmatické stavy, cukrovka, nespavost, poruchy krvetvorby apod.

Dalším faktorem a efektem je výrazné zlepšení fyzického stavu, zvýšení tukového metabolismu (lepší spalování tuků - hubnutí!), pokles průměrné srdeční frekvence a krevního tlaku, celkové snížení stresu a únavy, snížení hladiny cholesterolu, zvýšení hladiny DHEA (tzv. hormon mládí) a mnohé další.

Princip je podobný, jako u sportovní přípravy - tělo je simulovaným nedostatkem a nedostupností kyslíku iniciováno k "obranným" a "záchranným" procesům, které dokáží dočasný nedostatek kyslíku kompenzovat.

 

Společnost HISPORT Czech Republic, spol.s r.o. dále nabízí produkty těchto značek:


© Copyright 2019 / HYPOXICO / HISPORT s.r.o. / All rights reserved
© HISPORT Czech Republic, spol.s r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz