Novinky
02.04.2012
Ivana Sekyrová využívá HYPOXICO!
HYPOXICO pomáhá vítězit! Mezi skvělými českými sportovci se začínají šířit informace o možnosti využít efekt vysokohorské přípravy i v našich „nížinn... číst celé
Zobrazit všechny novinky
HYPOXICO

 

  1. Úvod
  2. Systémy a metody použití
  3. Hypoxická terapie - IHT
Hypoxická terapie - IHT

 

Jedná se o další metodu, která se od předchozích liší jak šířkou použití (klientelou nemusí být zdaleka jen sportovci), tak i výsledným efektem, kterým je především podpora zdraví! Jde o hypoxickou terapii – IHT – Intermittent Hypoxic Therapy.

Jedná se o intervalové dýchání upraveného (až na úroveň 6400m n.m.) a neupraveného vzduchu.

Pro hypoxickou terapii, která je určena nejširší veřejnosti a která je ve vyspělých zemích neoddělitelnou součástí fitness a wellness center podobně jako třeba solária, je k pohodlné masce a ke generátoru, jež simuluje nadmořskou výšku, dodáván speciální zesilovač, s jehož pomocí rázem dýcháte vzduch, jako byste stáli na vrcholku Mont Blancu.

Tato terapie, podložená mnoha studiemi, má významný vliv na podporu léčby řady civilizačních chorob (astma, alergie, cukrovka, nespavost,…) a při pravidelné aplikaci také další lidskému organismu prospěšné účinky. Například zvýšení tukového metabolismu, pokles průměrné srdeční frekvence a krevního tlaku, celkové snížení stresu a únavy, snížení hladiny cholesterolu, zvýšení DHEA (tzv. hormon mládí) a mnohé další.

Speciálně pro sportovce má hypoxická terapie, kromě těchto účinků, také vliv na zvýšení produkce a uvolňování lidského růstového hormonu, snížení oxiativního stresu z volných radikálů a další. Na zvýšení výkonnosti vrcholových sportovců však nemá zásadní vliv, jedná se spíše o podpůrnou a doplňkovou metodu!

Společnost HISPORT Czech Republic, spol.s r.o. dále nabízí produkty těchto značek:


© Copyright 2019 / HYPOXICO / HISPORT s.r.o. / All rights reserved
© HISPORT Czech Republic, spol.s r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.