Novinky
23.01.2022
Hypoxico a armádní výcvik
Od druhé světové války došlo k revoluci ve vojenském vybavení moderními technologiemi. Téměř každý zbraňový systém prošel vylepšeními, kromě toho nejd... číst celé
17.01.2022
Hypoxico a hubnutí
Studie z roku 2013 zjistila, že Američané, kteří žijí na úrovni moře, mají 4 až 5krát vyšší pravděpodobnost, že budou obézní než ti, kteří žijí ve vys... číst celé
13.01.2022
Hypoxico opět dostupnější
Firma Hisport, výhradní distributor značky Hypoxico pro ČR a Slovensko, rozšířila nabídku hypoxických generátorů o nový model Sierra 100 a učinila tak... číst celé
Zobrazit všechny novinky
HYPOXICO

 

 1. Úvod
 2. Systémy a metody použití
 3. Tréninkové systémy
Tréninkové systémy

 

Další vysoce účinnou metodou je metoda využití efektu simulované vysoké nadmořské výšky přímo v tréninku. Jde o zařazení 2-3 hypoxic tréninkových jednotek týdně v kombinaci se zbývajícími jednotkami realizovanými v obvyklé nadmořské výšce.

Tato metoda, stejně tak jako pobyt v hypoxickém stanu, má pozitivní vliv na nárůst výkonnosti tím, že zlepšuje transportní kapacitu krve (zvýšením počtu červených krvinek). Navíc přímo simuluje trénink ve vysoké nadmořské výšce a pomáhá tak organismu adaptovat se na sportovní zátěž v těchto podmínkách, kde díky sníženému obsahu O2 ve vdechovaném vzduchu dochází k přirozenému poklesu výkonnosti vlivem horšího zásobení organismu, především svalů, kyslíkem, vyšší tvorbě laktátu (kyseliny mléčné) a vzestupu tepové frekvence, než při identickém tréninku v běžné nadmořské výšce.

Nejlepšího efektu, kterého nelze dosáhnout žádnou jinou cestou, je možno docílit pouze kombinací těchto dvou metod - spaní v kyslíkovém stanu a zařazení 2-3 tréninkových jednotek týdně prováděných v hypoxickém režimu.

Universal Mask Circuit – Univerzální dýchací vaky

Tento doplněk slouží k propojení generátoru s dýchací maskou a umožňuje kombinaci všech metod použití systému HYPOXICO – spánek, trénink i hypoxickou terapii.

Stačí doplnit vyhovující typ masky a připojit k jakémukoli typu HYPOXICO generátoru!

 • připojením ergonomické masky na spaní lze docílit stejného efektu, jako spaním v HYPOXICO stanu
 • umožňuje nárůst výkonnosti i při použití během odpočinku
 • možnost použití až do nastavené výšky 6400m n.m.
 • sestrojeno ze 100% medicínsky používaných komponentů
 • dvojnásobná filtrace zajišťuje maximální ochranu zdraví

Altitude Trainer – Vysokohorský tréninkový simulátor

Tento systém představuje nejnovější pokrok ve vývoji tréninkové technologie. Tento nejuniverzálnější systém pro provádění simulovaného vysokohorského tréninku a cvičení je velmi vhodný pro použití v profesionálních sportovních centrech a zařízeních. Jeho kvality ocení i profesionální a výkonnostní sportovci a sportovní týmy. Jeho prostřednictvím je upravený vzduch z generátoru vháněn do tréninkové dýchací masky, která kryje ústa i nos sportovce.

Může být umístěn u jakéhokoli tréninkového zařízení a přeměnit každý trénink na trénink, prováděný ve vysokohorském prostředí!

 • malé rozměry – stačí 1m2
 • jednoduchá obsluha
 • cenově příznivější než Altitude Chamber
 • kompatibilní s výškovým adaptérem
 • výkon 115l/min upraveného vzduchu
 • nastavitelný pro výšku až 3660m n.m. (bez adaptéru)

Systém Altitude Trainer je velice variabilní a jeho konstrukce umožňuje využítí téměř kdekoli, včetně bytů, tělocvičen, tréninkových a fitnes center.

Vysokohorský trénink je možno simulovat a realizovat v podstatě kdekoli a ve spojení s téměř jakýmkoli tréninkovým zařízením.

Altitude Chamber – Hypoxická tréninková místnost

Jedinečný systém, vyvinutý společností HYPOXICO, který umožňuje vytvořit a simulovat prostředí vysoké nadmořské výšky pro tréninkové účely, bez nutnosti používat masky! Tato “vysokohorská místnost” je určena profesionálním i výkonnostním sportovcům a je ideálně využitelná ve špičkových sportovních a tréninkových centrech, tělocvičnách a posilovnách. Standardní systém je konstruován pro 1 – 3 osoby. Tato místnost z lehkých materiálů je zásobována upraveným hypoxickým vzduchem.

Alternativně lze takto upravit jakoukoli stávající tělocvičnu, posilovnu či spinningový sál, kde poté mohou efekt hypoxické metody využívat další sportovci a vyznavači fitness a zdravého životního stylu.
Jednoduchou instalací tréninkového zařízení (běhátko, rotoped, posilovací stroj,…) lze vytvořit “vysokohorské sportoviště”, ležící ve výšce až 2750 m n.m.!

 • maximální pohodlí – není nutno používat masky!
 • konstrukce umožňuje cvičení více osob současně
 • využití HEPA filtru a klimatizace
 • přirozená vlhkost vzduchu brání dehydrataci

 

 

Společnost HISPORT Czech Republic, spol.s r.o. dále nabízí produkty těchto značek:


© Copyright 2019 / HYPOXICO / HISPORT s.r.o. / All rights reserved
© HISPORT Czech Republic, spol.s r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz