logo         

Ivana Sekyrová využívá HYPOXICO!

HYPOXICO pomáhá vítězit!

Mezi skvělými českými sportovci se začínají šířit informace o možnosti využít efekt vysokohorské přípravy i v našich „nížinných“ podmínkách. Na začátku je vždy několik odvážných a zvídavých, kteří se nebojí hledat nové cesty a možnosti, jak s pomocí legálních metod a postupů ještě více zlepšit svou sportovní výkonnost.

Jednou z těchto odvážných a dalo by se říci i prozíravých je Ivana Sekyrová, skromná a poctivá atletka – vytrvalkyně z AK Sokolov.

Ač již veteránského věku, dosahuje stále lepších výkonů a poráží o generaci mladší soupeřky. Před několika dny obsadila 11. místo celkově v ženské kategorii a 1. místo mezi českými závodnicemi při HERVIS půlmaratonu v Praze.

Kdo viděl její doběh do cíle, musel obdivovat lehkost a skvělou formu této české vytrvalkyně, která pražský závod navíc pojala jako přípravu na maraton v Rotterdamu a celkový výsledek pro ni nebyl rozhodující.

 Pro přípravu na maratón se Ivana rozhodla využít i možnosti simulovat si doma v ložnici vysokohorské prostředí. To, že to byl správný krok a že tato simulace je efektivní, dokázal i výsledek pražského závodu.

Málokdo však ví, že ze strany Ivany se nejednalo o žádný riskantní krok a že se systémy HYPOXICO má již poměrně bohaté zkušenosti. Tyto systémy totiž již úspěšně vyzkoušela a využila v loňské sezóně, a to ve dvou cyklech, vždy před důležitými závody. Brala to jako svou výhodu a náskok před soupeřkami v přípravě, za jakési „know-how“ při využití nejmodernější techniky a vědeckých metod.

A výsledky?

1) 4 týdny simulace – duben 2011 - Mistrovství republiky v půlmaratonu v Pardubicích – 1.místo a osobní rekord 1:15:24.

2) 4 týdny simulace – září 2011 – Mistrovství republiky v silničním běhu na 10 km Běchovice – 1.místo!

Letos se rozhodla tuto formu přípravy zopakovat a možná ještě více zkvalitnit, a opět -

3 týdny simulace (stále pokračuje) – březen 2012 – HERVIS půlmaratón v Praze, 11.místo celkově a nejlepší čeká běžkyně, čas 1:16:50!

Gratulujeme!